Mėlynasis pirmadienis arba „Blue Monday“ - Kaip Meetelp padeda įveikti pačią depresyviausią dieną
Meetelp
2024/01/13
2 min skaitymo
Išsekimas
Stresas
Vienišumas
Sielvartas ir Netektis
Tikriausiai girdėjote apie „mėlynąjį pirmadienį“, kuris dažnai vadinamas depresyviausia metų diena. Ši diena paprastai būna trečiąjį sausio pirmadienį ir pasižymi pošventiniu liūdesiu, niūriais orais ir naujametiniais pažadais, kuriuos galbūt jau pradedame pamiršti. Bet štai koks dalykas: mėlynasis pirmadienis nėra moksliškai įrodytas, jis buvo sukurtas rinkodaros specialistų! Vis dėlto „Blue Monday“ atkreipia dėmesį į svarbią temą – mūsų emocinę gerovę.
Mėlynojo pirmadienio svarba
Nors mėlynasis pirmadienis nėra pagrįstas moksliniais įrodymais, jis primena mums, kad apie psichikos sveikatą reikėtų kalbėti ištisus metus. Pavyzdžiui, depresija ir sezoninis afektinis sutrikimas (SAD) pasireiškia ne tik vieną dieną. Tai dideli iššūkiai, kurie nusipelno mūsų dėmesio, nepriklausomai nuo datos.
Kiekviena diena - tai emocinės gerovės diena
Štai kaip „Meetelp“ padeda asmenims jaustis geriau kiekvieną dieną: „Meetelp“ programėlė sukurta taip, kad terapijos kelionė būtų aiški, prieiga greita, specialistai kvalifikuoti, o visa patirtis personalizuota. Nesvarbu, ar jaučiate sezoninį liūdesį, ar susiduriate su ilgalaikiais sunkumais, „Meetelp“ algoritmas sujungia jus su terapeutais, kurie gali geriausiai patenkinti konkrečius jūsų poreikius.
Paprasti žingsniai dienai praskaidrinti
Kovojant su liūdesiu žiemą galite imtis mažų kasdienių veiksmų. Štai keletas patarimų:
- Judėkite: mankšta pagerina nuotaiką.
- Gerai maitinkitės: maistingas maistas padeda organizmui sumažinti vitaminų trūkumą.
- Saulės šviesa: net šiek tiek natūralios šviesos ir gryno oro gali pakelti nuotaiką.
- Palaikykite ryšį: bendraukite su draugais ir šeima.
Kreipkitės pagalbos, kai jaučiate, kad reikia
Jei jums dabar ypač sunku, „Meetelp“ žino, kaip padėti. Tai ne tik galimybė susirasti terapeutą, bet ir sukurti savęs palaikymo sistemą. Programėlė automatizuoja planavimą, siunčia priminimus ir siūlo saugius bendravimo kanalus. Be to, yra savipagalbos priemonių, pagrįstų kognityvinės elgesio terapijos (KET) principais, puikiai tinkančių tomis dienomis, kai reikia šiek tiek papildomos pagalbos.
Keiskime požiūrį į Mėlynąjį pirmadienį
Užuot vertinę mėlynąjį pirmadienį kaip pačią liūdniausią metų dieną, geriau žiūrėkite į jį kaip į priminimą apie rūpinimąsi psichikos sveikata. Tai diena, kai galime susimąstyti, pamatyti savo išgyvenimus, imtis veiksmų ir prisiminti, kad rūpintis savimi yra gyvybiškai svarbu.
Pabaigai
„Mėlynasis pirmadienis“ - tai tik diena, kuri neatspindi jūsų pastovios psichologinės būklės. Kiekviena diena - tai nauja galimybė pasirinkti teikti pirmenybę savo emocinei gerovei, o su tokiomis platformomis kaip „Meetelp“ pagalba visada yra po ranka. Taigi pasinaudokime šia diena kaip priminimu skirti laiko sau ir savo išgyvenimams.
Skaityk toliau
Terapija: stereotipai ir realybė
Meetelp
2024/02/05
Daugelis žmonių mano, kad terapija - tai tiesiog pokalbis ir išklausymas. Kitaip tariant, kad tai yra tik pasyvi patirtis, kai jie dalijasi savo problemomis ir sulaukia užuojautos. Terapija yra kur kas daugiau nei išklausymo sesija. Meetelp programėlė šią kelionę palengvins savo funkcijomis ir palaikymu.
Kaip motyvuoti save mokytis, kai trūksta energijos ir jėgų
Meetelp
2024/01/22
Straipsnis skirtas tiems, kurie jaučia vadovėlių svorį ant savo pečių, kurie valandų valandas praleidžia mokydamiesi, bet vis tiek sunkiai randa motyvacijos ir energijos tęsti mokslus. Meetelp psichologai padės struktūrizuoti jūsų mintis, nuimti naštą nuo pečių ir pasiūlys streso ir nerimo valdymo strategijas.
Ar tikrai svarbūs naujametiniai pažadai?
Meetelp
2024/01/05
Ar naujametiniai pažadai iš tikrųjų turi reikšmės ir kaip pasiekti tikslus su Meetelp?