Terapija: stereotipai ir realybė
Meetelp
2024/02/05
2 min skaitymo
Išsekimas
Santykių problemos
Karjeros konsultavimas
Savivertė ir pasitikėjimas savimi
Apie terapiją dažnai sklando mitai ir klaidingi įsitikinimai, dėl kurių atsiranda neįgyvendinami lūkesčiai. Suprasdami kaip iš tikrųjų vyksta terapija, palengvinsime sau gyvenimą ir sustiprinsime pasitikėjimą psichoterapijos veiksmingumu. Paruošėme jums kai kuriuos paplitusius stereotipus apie terapiją ir tai, kas iš tiesų vyksta jos metu.
Stereotipas: terapija - tai tiesiog būti išklausytam
Daugelis žmonių mano, kad terapija - tai tiesiog pokalbis ir išklausymas. Kitaip tariant, kad tai yra tik pasyvi patirtis, kai jie dalijasi savo problemomis ir sulaukia užuojautos.
Realybė: aktyvus terapinis darbas
Terapija yra kur kas daugiau nei išklausymo sesija. Joje aktyviai dalyvauja ir terapeutas, ir klientas. Terapeutai naudoja įvairias technikas ir strategijas, kad padėtų klientams suprasti ir pakeisti neveiksmingus mąstymo modelius. Tai dinamiškas procesas, padedantis įgyvendinti tikslus, o ne tik erdvė išsipasakoti.
Stereotipas: rezultatai po konsultacijos su psichologu matomi iš karto
Dažnai tikimasi, kad terapija užtikrins greitus sprendimus, o pastebimi pokyčiai įvyks beveik iš karto po pirmos konsultacijos.
Realybė: laipsniškai daroma pažanga
Terapija - tai procesas, kuris plėtojasi laikui bėgant. Dideli pokyčiai paprastai įvyksta palaipsniui, kai žmogus gilinasi į terapiją. Taigi, kiek konsultacijų reikia tam, kad pamatytume rezultatus? Čia pateikiame apibendrintus skaičius:
1-3 konsultacijos (orientacinis etapas): pasitikėjimo kūrimas ir tikslų nustatymas.
4-8 konsultacijos (ankstyvoji pokyčių fazė): prasideda nedideli požiūrio ir elgesio pokyčiai.
9-15 konsultacijų (terapinė pokyčių fazė): reikšmingi pokyčiai probleminėse srityse ir geresni sunkumų įveikimo įgūdžiai.
16 konsultacijų ir daugiau (giliųjų pokyčių fazė): dideli pokyčiai įsisenėjusiuose mąstymo modeliuose ir bendroje savijautoje.
Stereotipas: terapija yra sklandi, tiesi kelionė
Žmonės dažnai mano, kad terapija vyks nuosekliai ir tolygiai, o kiekviena konsultacija lems pagerėjimą.
Realybė: terapija – tai netolygus kelias su pakilimais ir nuosmukiais
Terapinis procesas paprastai yra netolygus. Jame būna pakilimų ir nuosmukių, kai kurios konsultacijos būna produktyvesnės nei kitos. Terapijos eiga gali skirtis, netikėti posūkiai ir proveržiai - visa tai yra kelionės dalis.
Stereotipas: terapeutas iš karto žino apie ką aš galvoju
Manoma, kad terapeutas akimirksniu supras ir išspręs visas problemas. Žmonės dažnai ieško „tobulo“ terapeuto, kuris užmerktom akim pamatytų vidinius konfliktus ir atsakytų į visus klausimus.
Realybė: terapijos pradžioje kuriamas ryšys ir pasitikėjimas
Nors terapeutai yra kvalifikuoti specialistai, tvirtiems terapiniams santykiams užmegzti reikia laiko. Tai procesas, kurio metu vyksta abipusis supratimas, terapeutas sužino apie unikalią kliento situaciją ir kartu siekia užsibrėžtų tikslų. Toks ryšys padeda užtikrinti terapijos veiksmingumą, tačiau jam užmegzti reikia laiko.
Pradėkite atrasti save su Meetelp
Terapija - tai gyvenimą keičianti kelionė, o žinant, ko tikėtis, ji tampa dar efektyvesnė. Meetelp programėlė šią kelionę palengvins savo funkcijomis ir palaikymu. Mes naudojame algoritmą, kad sujungtume jus su terapeutais, kurie atitinka jūsų konkrečius poreikius ir asmenybės bruožus. Be to, mūsų platforma supaprastina visą terapijos procesą - nuo vizitų planavimo iki tokių įrankių kaip „Nuotaikos dienoraštis“ ir „Kasdieniai klausimai“.
Taigi, kam laukti? Pradėkite kelionę su Meetelp į laimingesnį ir laisvesnį gyvenimą vos vienu paspaudimu!
Skaityk toliau
Kaip motyvuoti save mokytis, kai trūksta energijos ir jėgų
Meetelp
2024/01/22
Straipsnis skirtas tiems, kurie jaučia vadovėlių svorį ant savo pečių, kurie valandų valandas praleidžia mokydamiesi, bet vis tiek sunkiai randa motyvacijos ir energijos tęsti mokslus. Meetelp psichologai padės struktūrizuoti jūsų mintis, nuimti naštą nuo pečių ir pasiūlys streso ir nerimo valdymo strategijas.
Mėlynasis pirmadienis arba „Blue Monday“ - Kaip Meetelp padeda įveikti pačią depresyviausią dieną
Meetelp
2024/01/13
Užuot vertinę mėlynąjį pirmadienį kaip pačią liūdniausią metų dieną, geriau žiūrėkite į jį kaip į priminimą apie rūpinimąsi psichikos sveikata. Meetelp programėlė sukurta taip, kad terapijos kelionė būtų aiški, prieiga greita, specialistai kvalifikuoti, o visa patirtis personalizuota.
Ar tikrai svarbūs naujametiniai pažadai?
Meetelp
2024/01/05
Ar naujametiniai pažadai iš tikrųjų turi reikšmės ir kaip pasiekti tikslus su Meetelp?