Saviugdos strategijos pagal Geštalto terapiją
Meetelp
2022/12/13
2 min skaitymo
Savivertė ir pasitikėjimas savimi
Vaiko problemos
Geštalto terapijos supratimas: Galingas asmeninio tobulėjimo ir augimo įrankis
Saviugda yra nuolatinis procesas, apimantis asmeninį vystymąsi ir tobulėjimą. Geštalto terapija - tai psichoterapijos forma, kurioje daugiausia dėmesio skiriama dabartinei asmens patirčiai ir jo minčių bei jausmų suvokimui čia ir dabar. Ji pabrėžia asmeinės atsakomybės ir gebėjimo keisti savo elgesį svarbą.
Eksperimentavimas: Pagrindinė geštalto terapijos strategija
Viena iš pagrindinių Geštalto terapijos strategijų yra "eksperimentavimo" sąvoka. Tai reiškia, kad reikia išbandyti naują elgesį ir veiksmus, kad pamatytume, kaip jie veikia asmenį ir jo aplinką. Eksperimentuodami su skirtingais elgesio ir bendravimo su kitais būdais, asmenys gali geriau suprasti save ir savo motyvaciją.
Sąmoningumo svarba geštalto terapijoje
Dar vienas svarbus geštalto terapijos aspektas yra sąmoningumo akcentavimas. Tai reiškia, kad reikia atkreipti dėmesį į savo mintis, jausmus ir pojūčius dabartiniu momentu. Geriau suvokdami savo vidinius išgyvenimus, asmenys gali suprasti savo elgesį ir daryti teigiamus pokyčius.
Savęs priėmimas: Esminis geštalto terapijos aspektas
Be eksperimentavimo ir sąmoningumo, Geštalto terapijoje taip pat pabrėžiama savęs priėmimo svarba. Tai reiškia, kad reikia priimti save, tiek gerą, tiek blogą, nesmerkiant. Tokiu būdu asmenys gali išmokti atsisakyti savikritikos ir labiau priimti savo trūkumus ir silpnybes.
Sveikų ribų nustatymas: Svarbus geštalto terapijos elementas
Be to, Geštalto terapijoje pabrėžiama sveikų ribų nustatymo ir išlaikymo svarba. Tai reiškia, kad reikia nustatyti ribas kitiems ir pastovėti už save, siekiant apsaugoti savo fizinę ir emocinę gerovę. Nustatydami ir išlaikydami sveikas ribas, asmenys gali išvengti, kad jais būtų pasinaudota, ir išmokti sveikai save įtvirtinti.
Jei nesinori užtrukti valandų valandas ieškantis sau Geštaltokrypties terapeuto, kuriuo nenusiviltum, rekomenduojame išbandyti Meetelp. Ši platforma ne tik padės atrasti sau tinkamiausią psichikos specialistą bet ir lydės viso terapijos proceso metu.
Apskritai, geriausios saviugdos strategijos pagal geštalto terapiją apima eksperimentavimą, sąmoningumą, savęs priėmimą ir sveikų ribų nustatymą. Įtraukdami šias strategijas į savo kasdienį gyvenimą, asmenys gali pasiekti teigiamų pokyčių ir pagerinti savo bendrą gerovę.
Skaitykite daugiau: https://www.verywellmind.com/what-is-gestalt-therapy-4584583
Skaityk toliau
Kodėl mes tuokiamės? Psichologiniai motyvai ir kliūtys
Meetelp
2024/03/30
Šiame straipsnyje nagrinėjama, kodėl žmonės renkasi santuoką, kas juos gali stabdyti ir kaip sprendžiant psichologinius iššūkius su Meetelp galima užtikrinti sveikesnę santuoką ir didesnį pasitenkinimą gyvenimu.
Kas yra kopriklausomybė santykiuose ir ką su ja daryti?
Meetelp
2024/02/19
Išsivaduoti iš priklausomybės nuo kitų nėra lengva. Tam reikia sugriauti ilgai puoselėtus įsitikinimus ir susikurti naujus, sveikesnius. • Meetelp algoritmas sujungs jus su terapeutais, kurie specializuojasi santykių klausimais, taip užtikrinant, kad gausite individualiai pritaikytą pagalbą.
Terapija: stereotipai ir realybė
Meetelp
2024/02/05
Daugelis žmonių mano, kad terapija - tai tiesiog pokalbis ir išklausymas. Kitaip tariant, kad tai yra tik pasyvi patirtis, kai jie dalijasi savo problemomis ir sulaukia užuojautos. Terapija yra kur kas daugiau nei išklausymo sesija. Meetelp programėlė šią kelionę palengvins savo funkcijomis ir palaikymu.